ŽIVALI IN OTROCI

Narava otrokom omogoča raziskovanje živalskega sveta, rastlin in različnih naravnih pojavov. To spodbuja njihovo radovednost, domišljijo in kreativnost.

Na mednarodni dan gozdov smo se odpravili v gozd. Vendar smo se na poti ustavili še na travniku, kjer so otroci lahko opazovali ter božali različne živali (konji, ovce, prašič). Občutki in reakcije teh majhnih otrok, ko so videli te žival, se nikakor ne morajo primerjati s tistimi, ko jih vidijo v slikanici v igralnici. Ob srečanju z njimi se šele zavedajo njene velikosti, jo opazujejo pri premikanju, oglašanju in jo lahko dejansko dotaknejo. Vse to se vtisne globoko v njih in ob tem povzročijo, da želijo še naprej raziskovati.

Zato naj otroci pogosto preživljajo čas v naravi. Te bogate izkušnje bodo nosili s seboj vse življenje, ter oblikovali trajen, pozitiven odnos do narave in okolja.

 

Skupina Gosenice,

Nataša in Martina

 

 

 

Skip to content