ZAJČKI IN APRILSKO VREME

V mesecu aprilu smo Zajčki raziskovali muhasto vreme. V začetku meseca je že zadišalo po poletju, dni smo izkoristili za igro na našem igrišču.

V igralnici pa smo spoznavali vremenske simbole in spremljali vreme v vremenski tabeli.

Dnevi so postali deževni, mrzli, padlo je celo nekaj snežink,  zato smo raziskovanje vremena nadaljevali notri. V poskusih z vodo, brivsko peno, jedilnimi barvami in sladkorjem smo si pričarali dež in mavrico kar v igralnico.

                 

Poleg raziskovanja in ustvarjanja pa smo se zelo zabavali ob gibalni igri pod dežnikom, ki jo je za nas priredila vzgojiteljica Tjaša. Ob sliki sonca smo hodili in tekli po igralnici, ob sliki dežja pa smo hiteli pod dežnik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogledali smo si tudi predstavo s senčnimi lutkami – Pod medvedovim dežnikom in se tudi sami preizkusili v vlogi lutkarjev.

Zapisali in fotografirali: Tjaša Robič in Klara Jović

Skip to content