Vse najboljše, naša draga Zemlja

Vse najboljše za te, vse najboljše za te, vse najboljše draga Zemlja, vse najboljše za te…

Na ta dan že od leta 1970 obeležujemo svetovni dan zemlje. Letošnja tema je “Obnovimo naš planet”. Tema se osredotoča na inovativno razmišljanje in aktivno delovanje  v obliki spodbujanja uporabe zelene tehnologije ki bo pripomogla k obnavljanju ekosistema vsega sveta. Spodbuja nas k razmišljanju in aktivnemu delovanju – kako bomo obnovili in skrbeli za ekosistem, saj je Zemlja naš edini planet, na katerem živimo in potrebno je našo Zemljo ohranjati zdravo, saj je s tem povezano tudi naše zdravje. Pomembno je ohranjanje ravnovesja. Postavljenih je pet stebrov obnove: sadnja dreves, hrana in okolje, globalno čiščenje Zemlje, klimatska pismenost in globalni izziv za Zemljo.

Vsi lahko prispevamo. Le tako bomo izboljševali naše bližnje in daljno okolje.

“Zemlja je kot lepa nevesta, ki za okras ne potrebuje draguljev, ki jih je obdelal človek,

temveč je zadovoljna z zelenjem svojih travnikov,

zlatim peskom svojih morskih obal

in dragocenimi kamninami svojih planin”.

(Kahlil Gibran)

Mi smo ob našem  vrtcu posadili dišavnice.

Romana Obranovič

 

 

 

Skip to content