VESELI DECEMBER V ENOTI MOJCA

Praznični december smo si v enoti popestrili z različnimi aktivnostimi. Za prijetno počutje smo si vrtec praznično okrasili. Poskrbeli smo, da smo bili v praznično dogajanje vključeni vsi.

Imeli smo igralno-ustvarjalno dopoldne, na katerega smo povabili babice in dedke. Skupaj z njimi smo preživeli prijetno urico ob izdelavi okraskov iz slanega testa, družabnih igrah in klepetu.  Prepevali smo tudi zimske pesmi.

 

V ponedeljek, 12.12. 2022 smo se vzgojiteljice, otroci in starši odpravili z vlakom v Kočevje. Na želežnički postaji v Kočevju nas je pričakal božiček. Sprehodili smo se do ploščadi  in občudovali praznično okrašeno mesto. Na veliko smreko smo obesili tudi izdelane okraske. Prisluhnili pa smo tudi skupini Bql, ki je bila ta dan na predstavitvenem prostoru. Zadovoljni in polni vtisov smo se zvečer odpeljali z vlakom nazaj v Staro Cerkev.

 

“Kako objeti ježa?” so otroci spoznali ob lutkovni igrici, ki nam jo je odigrala lutkovna skupina vrtca.

V enoti pa nas je obiskal tudi božiček in vse otroke razveselil z darilci.

 

Pripravile: vzgojiteljice iz enota Mojca

Skip to content