Ustvarjanje s pomočjo naravnih materialov

Ker se naš vrtec nahaja v bližini travnika in se tja odpravimo na sprehod večkrat, sva se odločili, da bodo naši sprehodi in obisk travnika tudi načrtovani. Na travniku so otroci iz skupine Želvic nabirali naravni material (listje, iglice, veje, storže,…), katerega smo uporabili pri likovnem ustvarjanju. Izdelali smo listnata in iglasta drevesa, ter gozdne živali s katerimi smo jesensko okrasili naš vrtec.

Spoznavanje in učenje na travniku je potekalo skozi različna področja z namenom da:

  • Pri otroku vzbudim navdušenje za inovativno učno okolje: otroci se učijo če ima snov pomen, je zabavna, lahko prosto opazujejo, razvijajo domišljijo, se kreativno igrajo s predmeti katere najdejo na travniku.
  • Da otroci lahko delijo svoje navdihe in dosedanje izkušnje s skupino in da pri tem doživijo svojo izkušnjo.
  • Več gibanja, zdravja in boljše motorične veščine.

 

  • .

Skupina: ŽELVICE

Starost otrok: 3-5 let

Vzgojiteljica: Nuša Kezele

Vzg. pom. vzgojiteljice: Saša Rački

Skip to content