TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK PRI ČEBELICAH

V petek, 17.11.2023, smo v skupini Čebelice izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk, super dan«. Tradicionalni slovenski zajtrk obeležujemo kot Dan slovenske hrane, glavni namen pa je podpora slovenskim pridelovalcem hrane ter spodbujanje samooskrbe s kakovostno hrano iz lokalnega okolja.
Naš dan in naš zajtrk nista bila vsakdanja, saj smo tega dne v skupini gostili goste. Z Občine Kočevje sta prišla podžupan g. Andrej Mladenović in ga. Kristina Krkovič, pridružili sta se jima naša ravnateljica Irena Robič ter podravnateljica Nevenka Vesel. Ob prijetnem druženju smo se pogostili z bogatim zajtrkom, ki je vseboval kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Dežurni čebelici sta postregli otroke, ki so si nato sami pripravili obrok in ga z veseljem zaužili. Po zajtrku smo se polni energije odšli igrat ter se ob plesu prepustili zvokom pesmi L. Slaka, Čebelar.
Lep čebelji pozdrav iz skupine Čebelice
Alenka Tekavčič

 

 

 

 

 

 

Skip to content