Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk v vrtcih in šolah poteka že tradicionalno od leta 2011 (vsak tretji petek v novembru). Tako smo tudi letos nekaj našega časa posvetili ozaveščanju otrok o pomembnosti zdravega zajtrka. Že nekaj dni pred tem so tako v našem vrtcu po skupinah potekale različne zanimive dejavnosti, kjer so otroci spoznavali pomen zdrave prehrane, zajtrka, spoznavali poklic čebelarja, pomen čebelic v naravi.  V likovnih kotičkih pa so nastali tudi izdelki na to temo.

Ob koncu tedna pa smo vsi skupaj pojedli slasten TRADICIONALEN SLOVENSKI ZAJTRK, ki vsebuje kruh z maslom in medom, skodelico mleka in jabolko.

Skupina Miške

 

Skupina Ježki

Skupaj smo izdelali prehranjevalno piramido:

Ogledali smo si panj in se oblekli v čisto pravo čebelarsko opravo.

Skupina Zajčki

V družbi čebelarke Katje

Skupina Medvedki

V družbi medvedka Berija smo se učili o čebelah, ustvarjali in pojedli slasten zajtrk.

Zapisala: Sonita Majerle

Fotografije: Jasna Š. Pranjić, Sonita Majerle, Kristina Behin, Neja Gruden, Urška Južnič.

 

Skip to content