Teden v znamenju tradicionalnega slovenskega zajtrka

V skupinah Metuljčki in Mravljice smo ves teden izvajali dejavnosti povezane s čebelami, čebelarstvom in se pripravljali na slovenski tradicionalni zajtrk. Izdelovali smo dekoracijo za sobe, garderobo in dekoracijo za mizo. Igrali smo se različne družabne igre, plesali ob glasbi Lojzeta Slaka in njegovi pesmi Čebelar, se naučili deklamacijo Tri čebele, si ogledali lutkovno igrico vzgojiteljice Laure Lovšin, pogledali risanko o Čebelici Maji, si ogledali čebelnjak, prebirali knjige, izdelali plakat in v skupino povabili čebelarja Staneta Kosmana, ki nam je predstavil življenje čebel, nam prinesel v skupino panj in panjsko končnico, opremo čebelarja, propolis, cvetni prah in med, ki so ga otroci lahko poizkusili. Kot presenečenje pa je za otroke izdelal maketo čebelnjaka, ki jo je pustil otrokom za spomin. V petek, na sam dan slovenskega tradicionalnega zajtrka smo si okrasili mize in se pogostili z medom, maslom, kruhom, jabolkom in mlekom, izdelki lokalnih pridelovalcev.

                        

Skupina Metuljčki: Laura Lovšin, Maja Poje

Skupina Mravljice: Maja Jurković, Ana Šmalc Novak, Adriana Bogolin

Skip to content