TEDEN OTROKA

Od 2. do 8. oktobra je po Sloveniji potekal Teden otroka, katerega osrednja tema je bila Zakaji in zatoji radovednosti. V naši enoti smo tako tekom Tedna otroka na otroški »zakaj« poiskali naš »zato«. Skozi celoten teden se je odvijalo veliko zanimivih stvari, vodila pa nas je misel, o popestritvi ur, ki so jih otroci preživljali v vrtcu. Vzgojno osebje enote je z združenimi močmi otrokom pripravilo predstavitev vodovodnega sistema oziroma kako voda potuje do pipe, lego razstavo, eksperimente, gozdno igralnico ter predstavo z naslovom Sadni prepir. Vzgojitelji in otroci smo združili moči in poskrbeli za okolico vrtca (okopavanje plevela). V sklopu projekta Pokloni čas, polepšaj dan so vrtec v tem tednu obiskali oskrbovanci doma za starejše občane Kočevje, otroci ter vzgojitelji pa smo jim pripravili glasbeno-plesni nastop.  Cel teden je potekala tudi integracija oddelkov, kar pomeni, da so se skupine med seboj družile in igrale v skupnih prostorih, tkale vezi in se spoznavale.

Zapisala: Žana Lipovac

      

Vir fotografij: Vzgojno osebje vrtca

Skip to content