TEDEN OTROKA

Teden otroka v naši enoti je potekal raziskovalno, veselo, razigrano, jesensko. Osrednja tema je bila ZAKAJI in ZATOJI RADOVEDNOSTI. Radovednost pomeni zanimanje za različne stvari okoli nas. Pri tem nam je bila v veliko pomoč gosenica Tinka s katero smo skozi različne dejavnosti odkrivali jesen. Otroci so v vrtec prinesli jesenske pridelke, ki smo jih uporabili na jesenski tržnici okusov pred našo enoto.

Na obisk smo povabili tudi šolarje iz bližnje OŠ, se preizkusili pri reševanju ugank, tipali, vohali, okušali različno sadje in zelenjavo. Ne boste verjeli, kar nekaj je bilo tako pogumnih in so pojedli ČEBULOOOOO.

Tudi v igralnico smo pripeljali jesen ustvarjali s slanim testom, slikali z rdečo peso in borovnicami, si uredili jesenski kotiček in raziskovali senzorično škatlo. Rokave pa nismo zavihali samo za ustvarjanje, tudi pograbimo vsakodnevno odpadlo listje in pobiramo hruške in tako vsi skupaj poskrbimo za lepo in čisto okolico našega vrtca.

zapisale: INES, TEA IN NATAŠA

Skip to content