SKRBIMO ZA ZDRAVJE

NABIRALI SMO CVETOVE TROBENTIC, JIH POSUŠILI IN SI SKUHALI ČAJ

Ko smo spoznavali pomladne cvetlice, smo poglobili tudi znanje o trobentici. Z otroki smo jo opazovali na bližnjih travnikih, vrtovih in v otroških knjigah. Otroci so  trobentico prepoznali in jo pravilno poimenovali. Seznanili so se tudi o zdravilnih učinkih te cvetlice. Zato smo odšli na bližnji travnik in nabirali cvetove, kater smo posušili in si skuhali čaj. Otroci so aktivno sodelovali pri nabiranju, v igralnici so vsakodnevno opazovali kaj se dogaja s cvetovi in ko so se cvetovi posušili smo skupaj skuhali čaj. Otrokom je bil postopek kuhanja zanimiv,  predvsem pa jim je bil čaj zelo dober.

         

NABIRANJE TROBENTIC   

   

 

       

OKUŠANJE SADJA Z MEDOM IN ČAJ TROBENTICE

BILO JE ZELO DOBRO….

Skip to content