PUST KRIVIH UST

V  pustnem času vsekakor nismo zanemarili likovnih dejavnosti; naredili smo vesele, pisane in norčave klovne, barvali s temperami, izrezovali s škarjami, pihali balone, izdelovali verige in si tako okrasili našo igralnico in garderobo. V vrtcu na pustni torek niso bile prisotne vzgojiteljice Tea, Polona in Maruša ampak simpatične MIŠKE. Tudi otroci so v vrtec prišli neprepoznavni, našemljeni v princese, klovne, sovo, medvedka, opico, vojaka, nindže, zajčka, gasilca…Vsi smo najprej predstavili svojo masko in nato ob živahni pustni glasbi rajali in se imeli lepo. Igrali smo tudi na različne male inštrumente in tako odganjali zimo in klicali pomlad. Oponašali smo gibanje živali v katere smo bili našemljeni in se veliko nasmejali. Skozi različno literaturo smo spoznali tudi nekatere značilne slovenske pustne maske in sicer: Cerknico – čarovnica Uršula, Ptuj – Kurent in si ogledali različne poslikave obraza. … Tudi pustnih krofov ni manjkalo. Z njimi smo se  prav radi posladkali pri malici.

 

Skip to content