PROMETNA VARNOST V VRTCU

V skupini Pikapolonice smo združili moči in na glas pozvali spremembi potovalnih navad. Najbolj glasni smo bili med 16. 10. in 24. 10. v času EVROPSKEGA TEDNA MOBILNOSTI, s sloganom  Živi zdravo, potuj trajnostno. Migamo in bivamo na prostem vsakodnevno in bomo vse leto. V času tedna mobilnosti pa smo se bolj ciljno osredinili na pomen in prednosti trajnostne mobilnosti, spreminjanje potovalnih navad in posledično k zmanjšanju motoriziranega prometa v okolici vrtca, spodbujanje k gibanju otrok, seznanjanje s prometnimi predpisi in ob tem spoznali pomen prometne varnosti, kot udeleženci v prometu.

V okviru tedna mobilnosti smo začeli s projektom AKTIVNO V VRTEC Z BELIM ZAJČKOM (spodbujanje trajnostne mobilnosti) in s športnim programom MALI SONČEK (spodbujanje gibanja otrok).

Najbolj aktivno in zanimivo je bilo, ko smo v vrtcu pripravili kolesarski dan in se odpravili v Gaj, kjer smo s kredami polepšali in porisali cono za pešce.

Prispevek pripravili: Urška Šterbenc in Dunja Kosi Petrič

 

Skip to content