PROJEKT ŽIVIM ZDRAVO v skupini MIŠKE

V projektu ŽIVIM ZDRAVO sodelujemo prvo leto. Izvajamo naloge, ki so nam dodeljene. Torej veliko telovadimo in se gibamo, spoznavamo zdravo hrano in kar je najslajše tudi kuhamo, pečemo in okušamo. Do sedaj smo si pripravili okusen zdrav zajtrk, pečen kostanj in jabolčni kompot. Vse nam je bilo zelo okusno.

Projekt uspešno povezujemo z vsemi področji Kurikuluma. Torej s področjem matematike (spoznavamo, poimenujemo barve, štejemo, razvrščamo…), s področjem družbe (vsi sodelujemo po svojih močeh), s področjem jezika (pogovor, petje pesmic, bibarije…), s področjem gibanja (razvijanje grobe in fine motorike, izvajanje naravnih oblik gibanja…), s področjem narave (narava nam da veliko okusnih dobrot, ostanke odnesemo na obrobje gozda, kjer se z njimi nahranijo tudi živali, v prihodnje pa bomo poskrbeli tudi za naše ptičke na igrišču).

ZDRAV ZAJTRK: Jogurt z banano, cimetom in medom

ZDRAVA DOPOLDANSKA MALICA: Pečen kostanj in jabolčni kompot

 

Zapisala in fotografirala: Jasna Štante Pranjić

Skip to content