Prilagajanje na vodo

Niti deževni dnevi niso kos veselemu vzdušju v kočevskem vrtcu. Kar 115 predšolskih otrok se bo  udeležilo plavalnega tečaja v Ribniškem bazenu. Letos je še posebej veselo, saj se na pot odpravljamo z vlakom. Vagoni so polni otroškega smeha, vožnja z vlakom je za otroke še dodatno zanimivo doživetje. Namen nadstandardne dejavnosti Vrtca Kočevje je predvsem sproščeno gibanje v vodi, odpravljati strah pred vodo ter preko igre osvojiti plavalne veščine. Izkušnje kažejo, da večina otrok tudi splava. Vaditelji so usposobljeni vzgojitelji kočevskega vrtca, kar daje dodano vrednost aktivnostim v vodi. Zlati sonček je program, v katerem si otroci po opravljenih nalogah pridobijo zlatega, srebrnega ali bronastega morskega konjička. In kar je najbolj pomembno, da preživijo zanimive dneve ter se imajo dobro.

Irena Robič

Skip to content