PREDSTAVA: SADNI PREPIR

V sredo 11. 10. 2023 so nam v avli vrtca vzgojiteljice odigrale lutkovno predstavo z naslovom Sadni prepir. Najprej so v skupni prostor povabile otroke do tretjega leta in predstavo prilagodile njihovi starosti. Ob koncu predstave so otroci z vzgojiteljicami poimenovali sadje ter se s polno skledo sadnih dobrot odpravili v igralnice.

Nato pa so v skupni prostor prišli starejši otroci, tudi njim so vzgojiteljice odigrale predstavo. Nakar smo vsi skupaj zapeli pesem o hruški debeluški. Vzgojiteljice so otroke povabile k sodelovanju pri gibalni igri Binček in jabolko, ob igri smo se super razgibali. Za konec pa je sledilo še poskušanje sadja z zaprtimi očmi in spoznavanje sadja po obliki, prav tako z zaprtimi očmi.

Vsi skupaj smo ugotovili, da prepir ni bil potreben saj so za naše zdravje in dobro počutje pomembni in okusni vsi (jabolko, banana, hruška in krompir).

Zapisali: Saša Rački in Petra Pajnič

Vir fotografij: Vzgojno osebje vrtca

 

Skip to content