PRAVLJIČNI DECEMBER V ENOTI ČEBELICA

Pravljični december v enoti Čebelica

Tako kot vsako leto v mesecu decembru skušamo našim otrokom pričarati čim bolj prazničen, vesel predvsem pa pravljičen december. Vzgojiteljice in vzgojitelji v tem času pripravimo nevsakdanje dejavnosti, ki popestrijo decembrski vsakdan v vrtcu. Najprej izdelamo okraske in okrasimo igralnico, garderobo in celotno enoto – letošnja tema je zima in snežaki. Velikega snežaka na vratih garderobe so izdelale pridne rokice otrok skupine Pikapolonice

pa tudi krasne snežinke za okrasitev igralnice v želji, da čim prej zapade sneg.

Otroci iz skupine Želvice pa so likovno upodobili praznične lučke in jih postavili na ogled v hodniku vrtca.

Komaj smo pričakali tudi prvi sneg in se z veseljem povaljali v njem.

Seveda ne sme manjkati tudi dejavnost, ki ni vsakdanja in je drugačna, posebna, zanimiva … letos smo za naše varovance pripravili pravljični kino – risanke na velikem platnu. Ogledali smo si risanke istoimenih slikanic Zverjasec, Zverjašček in Palčič, otroške pisateljice Julie Donaldson.

Za piko na i v prazničnem decembru smo v naši zgornji avli postavili božično jelko, ki so jo okrasili otroci iz skupine Želvice. Ob njej so zaplesali ob prazničnih zvokih in zapeli vsem znano pesmico Cin, cin cin zvončki pojejo …

Vzgojiteljica Tanja Muhvič

Skip to content