PO MEDVEDOVIH STOPINJAH

V skupini Pikapolonice smo mesec marec namenili raziskovanju medvedov in s tem aktivno razvijali otrokove sposobnosti za dejavno in spoštljivo vključevanje v obdajajoče okolje.
Na obisk smo povabili rezbarja. g. Matijo Kobola, ki je otrokom predstavil svojo obrt. S seboj je prinesel pripomočke (dleto in leseno kladivo), ki jih potrebuje pri svojem delu in lesene medvedke različnih velikosti. Otrokom je znal veliko povedati o življenju medveda in njegovih splošnih značilnostih. Otroci so se z veseljem zaigrali z lesenimi medvedi. S seboj je prinesel tudi lutki Oskarja in Ostržka, ki sta otrokom pripovedovala zgodbice. Izdelali smo plakat o rjavem medvedu, prebirali zgodbe (Zlatolaska in trije medvedi, Hvaležni medved …), se naučili pesem Medvedek pleše (A. Špan), medveda smo tudi likovno upodobili s likovno tehniko tiskanje in izvajali matematične dejavnosti na temo.  Odpravili smo se tudi na pohod v gozd, kjer so otroci raziskovali medvedovo naravno okolje. Otroci so gozd opazovali in  “fotografirali” (fotoaparati iz odpadne embalaže), med drugim so otroci opazili kraško jamo. Ko smo jih vprašali, kaj je to so rekli: “O, kako velika luknja. Je mogoče to medvedov brlog?”  Otroci so z zanimanjem vstopili vanjo, manj pogumni pa so jo opazovali samo od zunaj. Ko smo prišli nazaj v vrtec smo narisali, kar so otroci “fotografirali” in iz nabranega naravnega materiala izdelali medvedov brlog.
Ivka Knežević, Jožica Poje, Saša Mutić

 

Skip to content