PASAVČEK JE MOJ PRIJATELJ

 

V mesecu aprilu smo skupina Pingvini zaključili s projektom »Red je vedno pas pripet«. Projekt »Pasavček« je bil za nas velik izziv. Naš cilj je bil predvsem ta, da pravilno sedimo na sedežih, vedno uporabljamo varnostne pasove in se varno vključujemo v promet. Na sprehodih smo pozornost usmerili predvsem v opazovanje naše okolice ter varno prečkanje prehodov za pešce, ki so v bližini vrtca.  Naučili smo se deklamacijo o Pasavčku ter vsakodnevno beležili, kako smo prišli v vrtec (peš, z avtomobilom, z avtobusom).  Spoznali smo osnovne prometne znake in signalizacijo semaforja. Vozili smo se s skiroji in pri tem upoštevali prometna pravila. Seveda pa nismo pozabili na varnostno čelado. Le te smo tudi naslikali s čopiči.Veliko smo ustvarjali iz odpadnega materiala in izdelke razstavili tako, da so si jih lahko ogledali tudi ostali otroci in starši iz vrtca Mojca. Svoje znanje o prometu smo »prenesli« tudi na starše, stare starše in druge udeležence v prometu.Za ves trud, ki smo ga vložili v ta projekt so bili otroci nagrajeni z medaljo Pasavčka.  Bravo Pingvini!

Vzgojiteljici: Neja Ritlop in Nataša Colnar, skupina Pingvini

PASAVČEK 2021

Skip to content