OTROCI IZ SKUPINE MIŠKE MAMICAM PRIPRAVILI PRESENEČENJE

Z otroki sva se s sodelavko pogovarjali o prihajajočih praznikih v mesecu marcu. Spraševale sva jih o idejah, kaj bi lahko ustvarjali in kako bi lahko presenetili svoje mamice. Skupaj smo prišli do ideje, da bi se naučili pesem. V naslednjih dneh smo pozorno poslušali pesmi o mamici in izbrali tisto, ki nam je bila najbolj všeč, to je bila pesem Mamica je kakor zarja. Najprej smo se o pesmi pogovorili in razložili pomen besed. Vsakodnevno smo jo zapeli in utrjevali. Ker je bilo časa dovolj, smo se skupaj odločili, da bi mamicam še zaplesali. Otroke sva naučili ples Ob bistrem potoku je mlin. Vsak dan sva jih spodbujali in jih spomnili, da doma ne smejo izdati naše skrivnosti in presenečenja. Nekaj dni pred materinskim dnevom so otroci nastopili v igralnici, njihov nastop sva posneli in ga nato 25. marca zjutraj  skupaj z voščilom poslali mamicam po elektronski pošti. Mamice so bile navdušene nad svojimi miškami in miškolini.

Nataša Žagar

Skip to content