OBVESTILO-Ravnanje ob sumu ali potrjenem primeru okužbe s SARS-CoV-2 v vrtcu

Spoštovani,

Nacionalni inštitut za javno zdravje je dne 30. 8. 2021 objavil Navodila vzgojnoizobraževalnim zavodom (VIZ) in dijaškim domovom (DD) ob sumu ali potrjenem v primeru okužbe s SARS-CoV-2 v zavodu za šolsko leto 2021/22.  Protokol za šolsko leto 2021/22 se od lanskega protokola razlikuje v tem, da vodstvo VIZ ne priporoča karanten na domu, ampak seznam visokorizičnih kontaktov posreduje na NIJZ (nov namenski elektronski naslov), kjer izvedejo nadaljnje postopke (napotitev v karanteno, pošiljanje navodil, itd.). Protokol za šolsko leto 2021/22 je usklajen z Ministrstvom za izobraževanje,znanost in šport.

Navodila so dostopna na: https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/navodilo_vodstvu_viz_ob_sumu_ali_potrjenem_primeru_v_zavodu_v.1.pdf

 

 

 

Skip to content