Najaktivnejši vrtec na regijskem natečaju

Vrtec Kočevje prejel nagrado : Najaktivnejši vrtec na regijskem natečaju »Naravne in druge nesreče – Požar v naravi«

V Vrtcu Kočevje želimo mlade, pa tudi njihove starše  obveščati in informirati  predvsem pa ozavestiti  da z preventivnim ravnanjem in pridobljenim znanjem  lahko  preprečimo ali  (vsaj) zmanjšamo naravne in druge nesreče. Vsi lahko pripomoremo k zmanjšanju škode in kar je najvažnejše  da lahko sebi ali komu drugemu rešimo življenje.

Tako so se vzgojitelji in otroci  predvsem veliko pogovarjali o vzrokih za nastanek  požara tako doma, v vrtcu kot v naravi ter ravnanju v takih primerih, spoznali številko 112, preko iger spoznali gasilsko in reševalno dejavnost in še kaj… S strani uprave republike Slovenije  za zaščito in reševanje smo tako  prejeli  nagrado kot Najaktivnejši vrtec na regijskem natečaju »Naravne in druge nesreče –Požar v naravi«

Otroci so na temo bogato  likovno ustvarjali, vzgojitelji pa poskrbeli za ustrezne vsebine.

Za delo so bili še dodatno  nagrajeni; prejeli smo nekaj didaktičnih iger  in  prelepo nagrado: lutkovno predstavo Pikec Ježek in gasilko Jež iz gledališča FRU FRU. Nagrado bomo  seveda izkoristili  in tako še utrdili pridobljena znanja.

Ravnateljica Irena Robič

                 

Skip to content