Knjiga je moja prijateljica

Mesec februar je v skupini Mravljice potekal predvsem v znamenju knjig. Pogovarjali smo se o kulturnem prazniku (8. februar). Spoznali smo pesmi in prozo ter se pogovarjali o tem, kdo je pesnik in kdo pisatelj. Ugotovili smo, da je bil g. France Prešeren prav prijeten gospod, ki je ustvarjal poezijo. Tudi mi smo se preizkusili v tem. Izdelali smo vsak svojo knjižico z živalskimi ugankami in jo poimenovali “Moja prva knjiga”.

 

 

Ogledali smo si stavbe tiskarne, knjigarne in knjižnice. Tudi v skupini smo se igrali v knjižnici in spoznali poklic “knjižničar”.

 

 

Na sprehodu smo odkrili prav posebno vrsto knjižnice, imenovano “knjigobežnica”. Malo smo raziskovali, kaj naj bi to pomenilo in hitro ugotovili, da jih je v našem mestu kar precej. Tudi mi smo v knjigobežnico prispevali nekaj naše literature.

 

 

Zapisala: Bojan Latin in Tanja Besal
Skip to content