JU-HU-HU POLETJE JE TU

Večino poletja smo preživeli v enoti OSTRŽEK. A smo se kljub temu imeli v vrtcu lepo. Vsakodnevno smo migali in gibali na igrišču vrtca, na sprehodih raziskovali bližnjo okolico vrtca, rajali, peli, plesali in počeli še mnogo zabavnih, ustvarjalnih, zanimivih aktivnosti.

 

Spoznali smo kapitana Nika in njegovega psička Reksa, Mavrično ribico, dedkov otok, Bobka in njegovo barčico, ribico, ki ni znala pihati okroglih mehurčkov in še mnogo več. Ob slikanicah smo odpotovali v domišljijski svet, spoznali morje in morske živali, utrjevali ekološke in družbene tematike ter se od junakov naučili veliko novega.

 

Dneve pa smo si krajšali tudi z:

USTVARJANJEM

…hobotnice, meduze, ribe, morski psi, morski konjički, delfini…

 

RAZISKOVANJEM

…školjke, sipki material – riž, kamni, voda, morske živali…

 

EKSPERIMENTIRANJEM

…voda + tuš = mokra tehnika, morje; kapalka + vodene barvice = alge, morska trava…

 

RAZMIŠLJANJEM

… A b C, 1 2 3, črke in številke iz Lego kock…

 

Poletja še ni konec in prav tako ne zabavnih, poučnih in zanimivih aktivnosti.

 

VZGOJITELJICA Urška Šterbenc

Skip to content