HRANO SI DELIMO IN ZA MANJ ODPADKOV POSKRBIMO

Ali ste vedeli, da je 24.4. Dan brez zavržene hrane? In ravno zato smo otrokom poskušali pokazati, na kakšen način lahko mi poskrbimo, da imamo v vrtcu manj odpadkov in hkrati s tem zadovoljimo in osrečimo druge. Čez celi teden smo naše ostanke kruha ob zajtrku (čeprav jih je malo,  saj smo res pridni jedci) zbirali in pustili, da se posušijo. Na poti do gozda smo namreč na travniku opazili konje in se odločili, da suhi kruh namenimo njim.

Na res lep sončen dan smo se kar po travniku odpravili do »naših« konjev. Ob tem smo opazovali še travniške cvetlice in živali. Otroci so že vsi nestrpni komaj čakali, da nahranijo konje. Oni pa so veselo pritekli na pojedino. Ko je zmanjkalo kruha, so tudi otroci prišli na vrsto za malico. Posedli so se na dekice na travi in vsak je dobil polovičko jabolka. Tisto, kar niso sami pojedli, pa so lahko vrgli konjem, ki so bili tega še bolj veseli kot kruha. Nekaj otrok kar ni hotelo pojesti do konca in je raje delilo svoje jabolko s konji. Ob odhodu smo konjem obljubili, da jih bomo še obiskali in s seboj obvezno prinesli nekaj za pod zob.

Skupini Gosenice in Polžki

(Josipa Komljen Ferenček, Samo Oberstar, Nataša Klun, Martina Tomič, Katja Čavlovič)

Zapisala: Nataša Klun

Slikala: Josipa Komljen Ferenček

    

Skip to content