GREMO NA SNEG

Gibanje je primarna otrokova potreba in je eno od najpomembnejših področji v razvoju otroka. Poleg ostalih področij gibanje pripomore k razvoju celovite osebnosti.
Današnji način življena dela iz otrok pretežno sedeča bitja (otroci  radi sedijo pred televizijo, starši jih v vrtec pripeljejo v avto,…), zato je še kako pomembno, da otrokom ponudimo različne možnosti gibalnih aktivnosti v vseh letnih časih.
Zima je čas, ko lahko s preprostimi dejavnostmi kot so hoja po snegu, valjenje v snegu, izdelava kep, snežaka,… naredimo otroku veliko koristnega za njegovo zdravje in razvoj. Ne samo da bo otrok na svežem zraku, da bo razvijaj svoje gibalne sposobnosti,  koordinacijo celega telesa, utrjeval mišice,… ob tem se bo tudi neizmerno zabaval, kar pa bo pripomoglo k njegovem dobrem počutju.
Vse na kar moramo odrasli narediti je, da otroku pomagamo prebroditi morebitni strah, negotovost ob prvih srečanjih s snegom in da so otroci pri dejavnostih na snegu primerno oblečeni in obuti.
Predpriprave- igra s snegom v igralnici:

Igra na snegu:

 

Zapisala in fotografirala: Sonita Majerle

 

Skip to content