GIBANJE JE ZDRAVO- skupina MIŠKE

Potrebi po gibanju in igri sta primarni otrokovi potrebi. Ko otrok začne obvladati svoje roke, noge in trup začenja čutiti veselje, varnost, ugodje, dobro se počuti, pridobi samozaupanje in samozavest. Gibalni razvoj je v ospredju predvsem v prvih letih življenja in poteka od naravnih in preprostih oblik gibanja (plazenje, lazenje, hoja, tek…) do sestavljenih in zahtevnejših dejavnosti. (Kurikulum za vrtce, 2004)

V vrtcu vsakodnevno otrokom omogočamo in jih spodbujamo, da z različnimi dejavnostmi razvijajo in spoznavajo gibalne sposobnosti ter usvajajo nekatere gibalne koncepte. Gibanje je pomembno tudi za razvoj intelektualnih sposobnosti, socialnega in emocialnega  razvoja. 

*KDOR HOČE, NAJDE POT, KDOR NOČE, NAJDE IZGOVOR.*

(neznani avtor)

 

Zapisala in fotografirala: Jasna Štante Prajnić

Skip to content