Dodatna strokovna pomoč

V enoti Ostržek smo se po božično-novoletnih praznikih hitro vrnili v staro rutino. Tudi otroci, ki imajo določene primanjkljaje in potrebujejo različno dodatno strokovno pomoč, so bili veseli, da se lahko ponovno družimo in skozi igro razvijajo svoje pontenciale. Začetek leta smo pričeli z novo didaktično igro »Obesimo oblačila«. Ob igri si na zabaven način razvijajo pincetni prijem, vztrajnost, spretnost, utrjujejo barve, poimenujejo različna oblačila, srečajo in utrjujejo velikostne in prostorske  odnose. Zraven štejemo, se pogovarjamo, kaj se bi oblekli za določeno priložnost.
Simbole števil od 1 do 10 smo povezovali s slikami. Dotaknili smo se oblik in iz njih sestavili celoto.
Da ne bi pozabili na naša stopala, smo  v paru iz istega mehurčka razgibali prste na zabaven način. S tem smo razvijali spretnost stopal, koordinacija oko – noga. Ob igri se otroci sprostijo, zabavajo in nasmejijo.
Vida Stefanišin, vzgojiteljica za dodatno strokovno pomoč

 

Še nekaj utrinkov …
Skip to content