DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

23. septembra prvič v zgodovini obeležujemo za državni praznik Dan slovenskega športa.
Ta dan je posvečen zavedanju pomembnosti telesne dejavnosti za zdravje slehernega državljana Slovenije. Dan je namenjen promociji športu in telesni aktivnosti v najširšem pomenu.

Tudi v naši enoti smo ta dan gibalno obeležili. Skozi cel teden smo imeli poudarek na gibalnih dejavnostih,  tako v igralnici kot tudi na prostem. Razgibavali smo se s pomočjo različnih rekvizitov, premagovali različne ovire v igralnici in zunaj, predvsem pa smo se razgibali na naših bližnjih travnikih.

Prav na dan slovenskega športa smo odšli do bližnjega travnika, si oblekli markerje in tekli od točke A do točke B, ki smo jo tudi označili. Otroci so bili nad markerji zelo navdušeni, vsi so uživali v teku, bili sproščeni, razigrani in se zadovoljni vrnili nazaj v vrtec.

Skip to content