DAN ODPRTIH VRAT

V torek, dne 29. 3. 2022 smo imeli v enoti Biba dan odprtih vrat. Obiskala nas je knjižničarka Mojca Zabukovec, ki nam je prebrala pravljico o mravlji ter nam predstavila svojega prijatelja medveda Berija. Pridružilo se nam je nekaj staršev in starih staršev.

Sledilo je poustvarjanje po pravljici. Starejši otroci so skupaj s prisotnimi starši iz modelirne mase ustvarili mravlje ter s prstnimi odtisi njihovo bivališče – mravljišče. Naloga otrok je bila tudi iskanje mravelj v “mravljišču” ter opazovanje zgradbe telesa pravih mravelj s povečevalnim steklom. Mlajši otroci so risali mravljišče in nanj lepili mravlje, ki so jih poiskali v igralnici.

 

 

Otroci so spoznavali lastnosti mravljic ter uživali v druženju s svojimi starši.

Zapisali in objavili: Nataša Doutlik in Laura Lovšin

 

Skip to content