Barvita jesen v skupini Krtki

Jesenski čas s svojo barvitostjo in naravnimi plodovi kar sam kliče k igri, učenju in ustvarjanju. Veliko smo ustvarjali in se igrali z naravnem materialom (buče, divji kostanj, storži, odpadlo jesensko listje…), ki so ga starši in otroci pridno prinašali v vrtec. Nekaj pa smo ga nabrali tudi sami na sprehodih. Naravne plodove smo spoznavali z vsemi čutili.

V okviru projekta Šola sobivanja-živim zdravo smo si pripravili zdrav zajtrk (skutin namaz z drobnjakom) in skuhali slasten jabolčni kompot. Otroci so sodelovali, spoznavali postopek priprave in z veseljem okušali pripravljen obrok.

Izdelali smo strašilo iz buče, prepevali pesmice (Buča, Čarovnica Mica, izdelali laternice, rajali…). V skupnem prostoru smo si z drugimi otroki iz enote na velikem platnu ogledali  »čarovniško« risanko Bi se gnetli na tej metli.

Za krepitev zdravja smo veliko bivali na svežem zraku (igra na terasi, igrišču vrtca in sprehodi v okolico vrtca).

Otroci so se veselili ob prepevanju pesmic o jeseni (Ježek, Živali jeseni…).

Zapisala Marjana Mišič

 

Ježek teka, teka….

Igra in ustvarjanje iz naravnega materiala

Strašilo iz buče

Sprehod v okolici vrtca in igra na igrišču

Skuhali smo okusen jabolčni kompot

 

Vir fotografij Marjana Mišič

Skip to content