ZAČETEK POMLADI PRI JEŽKIH

Na prvi pomladni dan smo se JEŽKI odpravili na prvi sprehod z vozičkom. Opazovali smo okolico, vohali in raziskovali travniške cvetlice. Najbolj zanimiv pa nam je bil promet in hupanje mimoidočih avtomobilov.

Obeležili smo tudi SVETOVNI DAN DOWNOVEGA SINDROMA, in sicer tako, da smo si nadeli dve različni nogavički.

Učili smo se tudi pospravljanja, saj smo ugotovili, da smo v razmetavanju že pravi profesionalci. Vzgojiteljica Tjaša se je domislila, da je lahko narobe obrnjena miza razlog za pravo zabavo. Na njeno ogrodje se namreč primejo magnetki, služi pa tudi kot krasen bazenček za žogice. Kakšna zabava! V igralnici se nam je naselila tudi kartonska pošast, ki najraje je žoge ali ostale manjše igrače, zato smo pridno skrbeli, da ni bila nikoli lačna.

Veliko smo tudi telovadili, plazili in hodili smo po senzoričnih ploščah, se plazili čez tunel, plezali čez blazine … Dva dečka sta nas zastopala tudi na vrtčevski CICIOLIMPIJADI. Tako smo bili dobro kondicijsko pripravljeni na novo polovičko skupine, da jim pokažemo, kako se stvarem streže in kako se zabavamo v vrtcu.

Vzgojiteljica Tjaša in skupina JEŽKI

Skip to content