TEČAJ PRILAGAJANJA NA VODO

Naši trije predšolski otroci so se udeležili tečaja prilagajanja na vodo, ki je potekal od 28. 3. do 1. 4. 2022. Zgodnji začetki plavanja imajo veliko pozitivnih učinkov na psihofizičen razvoj otroka in krepitev vseh ostalih področij otrokovega razvoja. Voda predstavlja za otroke novo okolje, vaditelji pa jih postopno in preko igre privadijo nanjo. Otrokom skušajo na zanimiv in prijeten način približati elemente zgodnjega učenja plavanja, navajanja na vodo in sproščenega gibanja v njej. Nekateri otroci tako naredijo tudi prve samostojne plavalne zamahe. Seveda ni manjkalo tudi časa za igro izven bazena. Otroci so pri vsem tem uživali in preizkušali tudi svoje novo plavalno zananje. Poseben dogodek pa je bila tudi vožnja z avtobusom do Osilnice na bazen in nazaj. Tako mi vzgojitelji, otroci ter starši z navdušenjem pripovedujejo o vtisih prilagajanja na vodo, kar šteje v potrditev, da delujemo v pravi smeri.

              

Skip to content