PISMO GOZDNEGA ŠKRATA

Otroci iz skupine Pikapolonice smo se odpravili v gozd. V gozdu nas je pričakalo presenečenje, in sicer pismo gozdnega škrata. V pismu je napisal naslednje: ” Sem mali gozdni škrat, ki s svojimi prijatelji živim  v kočevskem gozdu. Rad se sprehajam med drevesi, poslušam ptičje petje in opazujem gozdne živali. Slišal sem, da želite preživeti dan v mojemu domu gozdu. Gozdni otroci morajo upoštevati gozdna pravila. V gozdu ne kričimo, ne kurimo ognja, ne smetimo, ne uničujemo gob in rastlin …  Zdaj veste, kako se morate obnašati v gozdu. Le tako boste postali pravi varuhi gozda in gozdnih živali in boste lahko vedno moji gostje v gozdu.” Ko smo prebrali pismo gozdnega škrata, smo nabrali še listje, kamenčke, vejice, ki smo jih uporabili za izdelavo avtoportreta.
Skupina Pikapolonice (Ivka Knežević, Jožica Poje, Saša Mutić)

 

 

 

 

Skip to content