NA OBISKU V KNJIŽNICI

V četrtek, 20. 10. 2022, smo se predšolčki zopet odpravili na potep. Kombi nas je odpeljal v Kočevje. Po zajtrku v enoti Ostržek smo se odpravili čez most v Knjižnico Kočevje na PRAVLJIČNE URICE. Tam nas je pričakala prijazna knjižničarka, ki nas je pospremila v igralnico. Počakali smo še otroke iz enote Mojca. Knjižničarka nam je pokazala različne knjige, ki si jih lahko izposodimo v knjižnici, od čisto majcenih do velikih, od pošastnih do pravljičnih … Povedala nam je tudi, da za izposojo knjig potrebujemo izkaznico. Poslušali smo, ko nam je prebrala knjigo: Kdo se je krtku pokakal na glavo? Zdela sem nam je zelo smešna.

Dan smo izkoristili še za igro na bližnjem igrišču, nato pa smo se odpravili na ogled nove enote Čebelica. Tam smo pomalicali in se igrali na gibalnem poligonu v avli vrtca. Pogumni so se tudi spustili po velikem toboganu, ki te iz prvega nadstropja pripelje v pritličje. Bilo je zelo zabavno. Za konec smo se odpravili na kosilo nazaj v enoto Ostržek, nato pa s šolskim avtobusom nazaj v naš vrtec.

Skip to content