Medvedki spoznavajo kulturne znamenitosti

Skupina Medvedki letos spoznava naravne in kulturne znamenitosti Kočevske.

Pot jih je peljala v Pokrajinski muzej, kjer jih je prijazno sprejela direktorica Vesna Jerbič Perko.

Ogledali so si razstavo o Ciganski oz. Željnski jami pri Kočevju. Najbolj zanimiva jim je bila vitrina z najdbami iz arheoloških izkopavanj na tem področju. Spoznavali so kako so takrat živeli, s čim so se prehranjevali in kakšna orodja so uporabljali.  Kar niso mogli verjeti, da so že takrat poznali šivanko in nožek ter kako dobro izdelana sta bila.

Na koncu so prejeli tematske pobarvanke in se zahvalili za vodenje po razstavi.

Na poti proti vrtcu so se na povabilo kustosinje Nadje Kovačič ustavili še v Likovnem salonu, v prostorih nekdanje lekarne, kjer so si ogledali razstavo Roški kvartir. Opazovali so dela petih umetnikov, ki upodabljajo naravo. V podobah narave so se skrila tudi otrokom poznana bitja. Na velikanski sliki so Medvedki tako prepoznali vzorec zebre.

Z majhnimi in radovednimi koraki smo začeli spoznavati bogato kulturno dediščino Kočevja. Zanimanje za kulturo nas bo spremljalo tudi na nadaljnjih poteh.


Zapisala: Ur
ška Južnič

Fotografirali Alenka Črnkovič in Urška Južnič

Skip to content