Kuharske delavnice za otroke v enoti Čebelica

Mami, danes kuham jaz…….v Vrtcu Kočevje, enoti Čebelica potekajo kuharsko  kulinarične delavnice. Za slednje imajo otroci  na razpolago tematsko igralnico-kuhinjo, ki je prilagojena predšolskim otrokom.  Namen otroških  delavnic je, da se otroci seznanijo z različnimi živili in načini kako ta živila uporabiti. Gre za nadstandardno dejavnost katerih vodja je kuhar, z njim sodelujejo tudi diplomirani vzgojitelji. Otroci spoznavajo  osnovne kuharske  postopke in pripomočke ter pridobivajo osnovne spretnosti za pripravo enostavnih jedi. Vse jedi, ki jih otroci pripravijo, tudi postrežejo. Del delavnic je tudi namenjen kulturnemu uživanju hrane in pijač.Vzdušje je prijetno in živahno in kdo ve, kdaj bodo otroci doma svojim staršem postregli špinačne rezance v omaki…….

 

Skip to content