Kaj vse smo počeli pri “PINGVINIH”

Prilagajanje na vodo v Osilnici si bomo še dolgo zapomnili. Kljub dolgi vožnji in zgodnjemu vstajanju je bil to najlepši teden za otroke, ki so obiskali tečaj. Uživali smo v čofotanju, poslušali vaditelje in se ob tem zabavali. Zasluženo smo vsi prejeli medaljo za zabavo v vodi.

Ker smo letos Pingvini v projektu “Gozdni vrtec” obiščemo gozd 2x na mesec. V gozdu imamo tudi svoj kotiček, kjer si vedno pripravimo kakšno dejavnost. Telovadimo z vejami, iščemo in nabiramo plodove, prisluhnemo tišini in tokrat smo okolico tudi fotografirali z našimi fotoaparati. Spoznali smo tudi gozdni bonton.

 

Iz naravnega materiala iz gozda smo ustvarili geometrijske like.

   

Spoznali smo tudi, kaj je živa in neživa narava.

 

Obiskala nas je tudi medicinska sestra Marija iz zdravstvenega doma Kočevje in nam predstavila možne poškodbe pri igri ter kako jih preprečimo. Poskusili smo tudi povijanje s povojem.

Zapisali: Neja Ritlop in Nataša Colnar

Skip to content