EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI

                                                                       

Zadnja dva tedna v septembru sta minila v znaku evropskega tedna mobilnosti pod sloganom “Živi zdravo. Potuj trajnostno”. Vsebine in dejavnosti v našem vrtcu so bile obarvane v prometne barve. Pri otrocih iz skupine Metuljčki je bilo še posebej zabavno, poleg tega, da smo se učili varnega vedenja v prometu, spoznavali pomen prometnih znakov, opazovali prometne znake na sprehodih po mestu …

… smo spoznavali tudi vrste prometa prek različnih dejavnostih … likovno smo upodobili zračni promet

    

     

… si izdelali pravi potovalni toplozračni balon.

   

 Se sprehodili do mestnega Gaja, kjer smo risali po cestišču in preizkusili  svoje veščine v prometnem poligonu

         

Da je promet res zaznamoval naš vsakdan v vrtcu dokazuje tudi spontana igra otrok … potovanje z avtobusom in vlakom

       

Za konec naših prometnih dejavnosti pa smo se preizkusili tudi v prometnem kvizu “Znalček in kuža pazi v prometu” in si ogledali dramsko-gledališko igrico “Semafor in jesen”, ki so jo uprizorili vzgojitelji dramske skupine Vrtca Kočevje.

       

 Tanja Muhvič in Janja Čmak – skupina Metuljčki

TEDEN MOBILNOSTI PRI ČEBELICAH

V skupini Čebelice smo v okviru evropskega tedna mobilnosti spoznavali promet, prometne znake.

Osvajali smo znanja in spretnosti s področja prometne varnosti. Otroke in njihove starše smo s pomočjo Belega zajčka vzpodbujali k aktivnosti, da se v vrtec in iz njega odpravijo na način trajnostne mobilnosti. Vsakodnevno smo beležili način prihoda in tako Belemu zajčku, pomagali očistiti njegov kožušček, ki je osivel zaradi avtomobilskih izpušnih plinov.

Naučili smo se deklamacijo Semafor. Spoznali barve na semaforju, ter njihov pomen.

Udeležili smo se risanja s kredami po asfaltni površini v samem mestu.

Preizkusili smo se na spretnostnem poligonu v varni vožnji s skiroji.

Risali smo prometne znake, na temo promet smo se igrali različne igre, reševali uganke ter ustvarjali.

   

          

 Marjana Mišič, Majda Pozderec

Skip to content