V okviru sodelovanja med vrtcem in starši smo v naši enoti organizirali druženje, kjer smo skupaj pekli jabolčno pecivo, si pripravili čaj iz jabolčnih olupkov ter pripravili jesenski pogrinjek. Otroci so skupaj s starši aktivno sodelovali pri pripravi sestavin, pri lupljenju jabolk, mešanju testa, … pri tem pa urili ročne spretnosti, razvijali samostojnost ter spoznavali postopek priprave hrane na trajnostni način. Srečanje je potekalo v prijetnem in sproščenem vzdušju. Lahko izdamo še, da je bilo pecivo slastno, topel čaj pa je pogrel naše srčke.





Zapis in fotografije: Tea, Nataša in Martina





